informacje

Środki psychoaktywne i ich działanie

Chyba nie trzeba nikomu mówić, iż wszelkiego rodzaju środki psychoaktywne a więc powszechnie znane narkotyki są szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli jednak masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, zajrzyj w dalsze fragmenty.

Substancje narkotykowe są bardzo groźne dla kondycji ludzkiego organizmu, co wynika z faktu, iż wpływają  one w sposób negatywny na szklane słoiki na żywność neuroprzekaźniki. Tym samym, nie ma możliwości, aby nie zadziałały jakkolwiek na organy wewnętrzne, na kondycję zdrowotną, nastrój, samopoczucie, fizyczność, a nawet wygląd, postawy i zachowania. Narkotyki to zabójstwo, dlatego programy szerzące skuteczność profilaktyki selektywnej jak koncepcja realizowana na terenie Polski, to klucz do uświadamiania społeczeństwa, iż nie warto po takie substancje sięgać chociażby sporadycznie, dla zabawy czy też towarzysko.

Nie trzeba bardzo długo stosować środków psychoaktywnych, czy też wybierać tych najsilniejszych  narkotyków, aby móc stwierdzić, iż trujemy nasz organizm. Ponadto, w negatywny sposób wpływamy na naszą psychikę i destrukcyjnie na funkcje mózgowe. Narkotyki uzależniają, nie ma czegoś takiego, że człowiek ma silną wolę i zapanuje nad środkami psychoaktywnymi. Niezależnie od stopnia zdeterminowania i wewnętrznej siły, narkotyki zawsze niszczą i potrafią błyskawicznie zawładnąć jednostką. Jest to także powód zachwiania psychiki człowieka z nałogiem. Organizm ludzki często nie jest w stanie się zregenerować po tak poważnych rewolucjach jakie funduje mu uzależniony, co prowadzi do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia poszczególnych narządów.